نشست بررسی استفاده از توموگرافی در نگهداری درختان سطح شهر

نشست بررسی استفاده از توموگرافی در نگهداری درختان سطح شهر

در نشست با حضور رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری و نماینده هیئت علمی دانشگاه یزد، استفاده از روش توموگرافی در نگهداری درختان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری یزد – نشست استفاده از روش توموگرافی جهت بررسی وضعیت سلامت درختان با حضور سید علیرضا رسولی رئیس سازمان و نماینده هیئت علمی دانشگاه یزد بحث و تبادل نظر شد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری یزد با بیان اینکه روش توموگرافی عبارت است از ارسال امواج به دو ناحیه یقه و نیم تنه درختان (در محل ساقه) که با استفاده از بازتاب این امواج، گراف هایی ترسیم و سپس با استفاده از نرم افزارهای تخصصی برخی پارامترها اندازه گیری خواهد شد، افزود: در این روش برای هر درخت به صورت میدانی این بررسی انجام و علاوه بر آن ارتفاع درخت، موقعیت مکانی آن و سایر اطلاعات اضافه خواهد شد که از جمله فواید این روش، تهیه شناسنامه، بررسی وضعیت مورفولوژِی، وضعیت سلامت، پیش بینی میزان مقاومت به سرعت باد و ... می باشد.

وی در پایان با اشاره به اهمیت استفاده از روش های نوین در پایش درختان، عنوان کرد: علی رغم هزینه قابل توجه این طرح علمی، امیدورایم با تامین اعتبار ریالی، بلوار 22 بهمن به عنوان گزینه اولیه اجرای طرح مذکور به صورت آزمایشی اجرا شود.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.