طـرح پــاکسازی امـاکن سیاه پوشی که عطر و بوی محرم گرفته اند

طـرح پــاکسازی امـاکن سیاه پوشی که عطر و بوی محرم گرفته اند

در آستانه فرا رسيدن ماه محرم، طرح ساماندهي و پاکيزگي مساجد، حسينيه ها و تکاياي سطح منطقه دو از سوي خدمات شهري منطقه 2 به اجرا درآمد.

به گزارش علی مزیدی، معاون خدمات شهري منطقه با اعلام اين خبر گفت: به منظور ارائه خدمات به متوليان هيِئت هاي مذهبي شهر جهت برگزاري مراسم سوگواري ايام محرم؛ نيروهاي واحد خدمات شهري پس از بازديد ميداني از حسينيه ها و مساجد سطح شهر تمامي اقدامات و خدمات لازم درخصوص نظافت، پاکسازي، شستشو و ساير خدمات  را در اطراف اماکن مذهبي و محوطه داخل آنها به اجرا درآوردند.

وي در تکميل اين خبر گفت: در اين طرح فضاي ورودي مساجد و حسينيه ها شستشو و مسير دسترسي به اين اماکن بهسازي شد تا در اين ايام عزاداران در فضايي مناسب، آراسته و ايمن به عزاداري بپردازند.

معاون خدمات شهري اظهار داشت: علاوه بر مساجد و حسينيه ها، ايستگاه هاي صلواتي سطح شهر نيز از ارائه خدمات اين معاونت بي بهره نبوده اند و در راستاي ارائه خدمات به عزاداران و کمک به نظافت شهر، سطل هاي زباله در اطراف ايستگاه ها نصب شده است و با اطلاع رساني به مسئولان هيئات مذهبي و متوليان برپايي ايستگاه هاي صلواتي تدابير لازم با استقرار و آماده باش نيروهاي خدمات شهري در اطراف اين اماکن ؛ جهت افزايش خدمات و کاهش آلايندگي شهر انديشيده شده است .

مزیدی در پايان خاطرنشان کرد: هیئت های  مذهبي شهر که نيازمند دريافت خدمات هستند مي توانند از طريق سامانه 137 يا مراجعه حضوري به معاونت خدمات شهري با اعلام نشاني ؛ درخواست خود را اعلام کنند.