گـره کـور پـیاده راهی که عـاقبت گـشوده شد

گـره کـور پـیاده راهی که عـاقبت گـشوده شد

امنیت و آسودگی کامل در خیابان و پیاده رو با ایجاد طرح آزادسازی معابر شهری در راستای رفع گره های ترافیکی  بسیار اهمیت دارد.

کشفی مدیر منطقه دوشهرداری افزود: روند آزادسازی و طرح تعریض شهری به صورت بی وقفه در حال اجرا است  و اظهار داشت: طرح آزادسازی معابر شهری و تخریب ملک های مزاحم که در این طرح قرار داشتند با هدف تأمین رفاه شهروندان و رفع گره های ترافیکی در جهت بهبود و ارتقاء سطح کیفی حمل و نقل و تردد شهری در دست اقدام است.

وی افزود در تمام شهرها، تصادفات ترافیکی از عمده مشکلاتی است که ایمنی عمومی شهروندان را به خطر انداخته و تهدید می کند به علاوه خسارات جانی و مالی ناشی از آن، همواره یکی از عوارض ناگوار حمل و نقل در جوامع امروزی است به همین منظور  روان سازی جریان های ترافیکی و پیاده رو سازی خیابانها  یکی از مهمترین روش های موثر در بهبود کیفیت زندگی شهری است.

مدیر منطقه دو شهرداری افزود:  با توجه به اینکه  این نقطه ترافیکی  یکی از پرترددترین معابر شهر است و به دلیل وجود ملک مذکور شاهد گره های ترافیکی در طول روز بودیم، به منظور رفع مشکل پیاده راه مذکور و روانسازی ترافیک شهری اقدام به تخریب و آزادسازی شد.

کشفی یاد آور گردید  آزاد سازی معابر پیش نیاز و بستر توسعه شهر و نشان دهنده توجه مدیریت است و در همین راستا آزاد سازی معابر در اولویت کاری شهرداری قرار گرفته است .

شایان ذکر است برای آزاد سازی و اتصال این نقطه ترافیکی با هدف روانسازی پیاده راه های اطراف میدان امام حسین(ع) مبلغ9 میلیارد ریال جهت آزاد سازی هزینه شده و پیش بینی می شود جهت بازپیرائی آن مبلغ 500 میلیون ریال هزینه گردد.