نـوای روح بـخش جـامعه تـاب آور ارمـغانی بـرای تعاملات اجـتماعی

نـوای روح بـخش جـامعه تـاب آور ارمـغانی بـرای تعاملات اجـتماعی

همزمان با مانور زلزله در مدارس سراسر استان یزد ، مانور زلزله درمدارس منتخب شهر یزد برگزار گردید.

مهندس کشفی مدیر منطقه دو شهرداری که به نمایندگی شهرداری در مدرسه دکتر مرتاض حضور داشت طی سخنانی اظهار نمود تاب آوری شهری از جمله نیاز امروزی شهرهای برزگ و نیز شهرهایی با بافت تاریخی است که می طلبد این حرکت و ترویج فرهنگ مواجهه با مخاطرات طبیعی از مدارس شروع و در سطح جامعه پایدار گردد.

وی افزود: نقش مدیریت شهری در زمان بحران و نیز شناسایی گروههای مردم نهاد و فعالان اجتماعی در ساعات اولیه وقوع بحران که به ساعت طلائی معروف است می تواند نقش بسزائی در کاهش مرگ ومیر وآسیب های اجتماعی و برگشت شهر به حالت اولیه داشته باشد.

مدیر منطقه2 خاطر نشان ساخت: مدارس اگر ایمن باشد و پیش‌بینی‌های لازم در این مدارس برای مواقع بحران اندیشیده شود،‌ به عنوان یک پناهگاه مناسب در هنگام بحران معرفی خواهند شد و می‌توانیم در قالب برگزاری مانور و آموزش‌های مورد نظر به این هدف برسیم.

کشفی  محور اصلی این مانور را "ایمنی و پناه گیری اضطراری"عنوان کرد و افزود: مانور زلزله امسال با شعار "مدرسه ایمن ،جامعه تاب‌آور" که با همکاری ستاد بحران، آموزش و پرورش، آتش نشانی، شهرداری، نیروی انتظامی و نیروهای اورژانس  برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: مانورهای آموزشی در مدارس سبب آمادگی و انسجام بیشتر دستگاه‌های امدادرسان در مقابل حوادث احتمالی می‌شود و دانش‌آموزان نکات ایمنی مورد نیاز را در مواجهه با مخاطرات طبیعی برای نجات جان خود فرا می‌گیرند.