شهرداران مدارس با نـگاه خـلاقانه و تـیزبـینانه یـاریگر مـدیریت شـهری باشند

شهرداران مدارس با نـگاه خـلاقانه و تـیزبـینانه یـاریگر مـدیریت شـهری باشند

حکم تنفیذ شهردار مدرسه دخترانه شهید فصاحت و مدرسه پسرانه شهید علی حاجی حسنی با حضور مدیر منطقه دو، معاونت خدمات شهری منطقه و با همراهی معاونت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد و همکارانشان در جمع کادر  مدیریت دانش آموزان مدارس فوق صورت گرفت.

 کشفی مدیر منطقه در این مراسم شورا و شهردار مدرسه را یک پارلمان دانش آموزی برای بررسی مسائل شهری شهر کوچکی بنام مدرسه و شعاع 500 متری آن دانست و خاطر نشان کرد دانش آموزان با نگاه خلاقانه و تیزبینانه خود یاریگر مدیریت شهری باشند و اظهار داشت کشور با کمک آموزش و پرورش به توسعه و تعالی خواهد رسید و باید سرمایه گذاری های لازم در این زمینه انجام شود.

وی افزود: مدرسه رکن اساسی تعلیم ، تربیت و جامعه پذیری و کانون مهم محله در کنار خانواده است. همچنین مدرسه مانند یک شهر کوچک و شهردار مدرسه، شهردار این شهر کوچک است و باید با همکاری و تعامل با معاونین خود در جهت پیشبرد اهداف طرح گام بردارد.

به گزارش روابط عمومی منطقه دو شهرداری ،علی مزیدی معاون خدمات شهری منطقه یاد آور گردید نگاه ما به طرح شهرداران مدارس، نگاهی سمبولیک نیست و در واقع در راستای اجرای این طرح، دانش آموزان با مدیریت شهری آشنا می‌شوند تا در آینده در سطوح مختلف کشور به خوبی خدمات رسانی کنند.

لازم به ذکر است طرح شهردار مدارس از طرح‌های بسیار خوب و پر محتوایی است که توسط سازمان فرهنگی ، اجتماعی ورزشی شهرداری پیشنهاد و به همت مناطق شهرداری به اجرا درآمده است.