شـهرداری مـنطقه 2 مـصمم در مـناسب سازی فـضای پـارکها ویـژه معلولین

شـهرداری مـنطقه 2 مـصمم در مـناسب سازی فـضای پـارکها ویـژه معلولین

یکی از مهمترین دغدغه ها و در عین حال انتظارات معلولان، تردد سهل و آسان آنها در سطح پارکهای شهر است. چنانچه این امکان و توانمندی به معلولان داده شود که خود بدون درخواست کمک از دیگران، تردد کرده و امورشان را خود پیگیری نمایند قطعاً به خود باوری رسیده و برای جامعه خدمات ارزشمندی می توانند انجام دهند تا اینکه همان کارها را دیگران برایشان انجام دهند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 2 و به نقل از امید دهقانی زاده رئیس اداره فنی عمرانی منطقه با اعلام این مطلب گفت: در راستای بسترسازی‌های لازم در خصوص امکان استفاده معلولین از پارک‌های شهر، مناسب سازی می شوند.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا تعدادی بوستان برای استفاده معلولان مناسب سازی می‌شود تا آنها بتوانند از این امکانات بهره لازم را ببرند. این بوستانها با پیشرف های بسیار خوبی همراه بوده است و نیزاقداماتی چون ایجاد رمپ، محوطه سازی، مناسب سازی آبخوری‌ها، سرویس‌های بهداشتی، متناسب با نیازهای معلولان مناسب سازی شده است و طبق طرح تأیید شده از معاونت شهرسازی و معماری در آینده ای نزدیک امکاناتی چون ویلچر ، ست ورزشی ویژه معلولان ،نیمکت در دست اقدام می باشد.

مهندس کشفی در بازدیدی که از اقدامات انجام شده در پارک صورت گرفت افزود قطعاً شهری که برای معلولان مناسب‌سازی شود شرایط لازم را برای سایر گروه‌ها از جمله سالمندان، کودکان  دارد

شایان ذکر است در اولین مرحله اجرای این طرح پارک هفتم تیر و پارک لاله  مناسب سازی خواهد شد.