زنـده کردن هویت از دست رفته پیاده رو های سطح منطقه 2

زنـده کردن هویت از دست رفته پیاده رو های سطح منطقه 2

کشفی مدیر منطقه2 شهرداری یزد در خصوص عملکرد نهضت پیاده رو سازی در شهر یزد، گفت: توسعه پیاده روها و تشویق مردم به پیاده روی در توسعه پایدار شهرها نقش مؤثری ایفا خواهد کرد و شهرداری منطقه 2 نهضت مناسب سازی معابر برای رفت و آمد آسان تمام اقشار جامعه را آغاز کرده و بسیاری پیاده روهای معابر آن بازسازی گردیده است .

وی افزود: در این راستا با استفاده از نظر مشاوران و همفکری مهندس نوری  مدیر ساخت و سازها و مشاور شهردار در امور مناسب سازی، طرح هایی برنامه ریزی و برای اجرا ابلاغ شد و سعی هم بر این بود که ضوابط اعلام شده برای مناسب سازی ها لحاظ شود تا همه مردم بتوانند از پیاده رو های شهر استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو، امید دهقانیزاده رئیس فنی عمرانی منطقه افزود پیاده رو سازی  خیابان سلمان برای تردد روان شهروندان تکمیل شد.

وی با اشاره به تکمیل پیاده رو سازی خیابان سلمان یاد آور گردید این پیاده رو سازی با اعتباری بالغ بر 1میلیارد ریال تکمیل شده وتاکنون تعداد زیادی از پیاده رو های سطح منطقه نوسازی یا بازسازی شده اند و نهضت مناسب سازی معابر همچنان ادامه خواهد داشت تا بتوانیم روزی ادعا کنیم تمام معابر پیاده سطح منطقه2 مناسب است و شهروندان با خیالی آسوده از پیاده رو های شهر عبور کنند.

دهقانیزاده افزود این در حالی است که براساس اصول شهرسازی و معماری، باید پیوند مناسبی بین شبکه سواره و پیاده در شهرها وجود داشته باشد و در این زمینه استانداردها و ضوابط مشخصی وجود دارد که متأسفانه بی‌توجهی و رعایت نشدن آنها عامل اصلی وضع نابسامان فعلی است؛ وضعیتی که به دلیل حجم زیاد ماشین‌ها و سرو صدای بسیار، موجب پرخاشگری، عصبانیت و ناراحتی‌های جسمی و روحی می شود.