حـال شهر خوب نیست، هوایِ هوای پاک را داشته باشیم

حـال شهر خوب نیست، هوایِ هوای پاک را داشته باشیم

هوای پاک، تغذیه سالم، ورزش و محیط زیست سالم از ملزومات سلامتی آحاد انسان ها ست و در این راستا باید محیطی پاک، تمیز و عاری از هر آنچه باعث آلودگی می شود، داشته باشیم.

کشفی مدیر منطقه دو در این راستا افزود: به منظور جلب توجه مردم و دانش آموزان به موضوعات مربوط به حفظ محیط زیست و تامین زندگی سالم در راستای نیل به اهداف توسعه پایدار ، روز های نمادین خاصی مرتبط با حفظ محیط زیست تعیین می گردد که از جمله انها روز هوای پاک ،روز زمین پاک و غیره است.

وی پس از سخنرانی به مناسبت گرامیداشت روز هوای پاک ، از باکس تفکیک و جمع آوری صحیح باطری های فرسوده ، که برای اولین بار دراستان یزد کلید خورده است، رونمایی نمود. وی از باطری ها به عنوان قلب تپنده دستگاه های الکترونیکی که هر روزه توسط انسان مورد استفاده قرار می گیرند یاد کرد و افزود دفن غیر صحیح آنها مشکلاتی را در آینده ایجاد خواهد نمود.

به گزارش روابط عمومی منطقه 2 شهرداری علی مزیدی معاون خدمات شهری منطقه یاد آور گردید مراسم رونمایی از باکس بازیافت باطری، اولین بار در استان یزد، به مناسبت گرامیداشت روز هوای پاک، به همت منطقه دو شهرداری یزد، شرکت سبززیور و با حضور نمایندگان محترم آموزش و پرورش استان یزد و کادر محترم مدرسه، به صورت پایلوت در مدرسه منتخب همیار خدمات شهری (دبستان دخترانه دکتر شهید مفتح) برگزار گردید.وی خاطر نشان ساخت  هدف از برگزاری این مراسم بستر سازی و اشاعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست با شهری سالم وهوای پاک می باشد و فرهنگ سازی از طریق دانش آموزان موجب ترویج فرهنگ استفاده صحیح از منابع طبیعی در جامعه و نسل های آینده خواهد شد.

 یاد آور می گردد قرائت سوگندنامه حفاظت محیط زیست و اجرای نمایش با مضمون هوای پاک، بازدید از نمایشگاه کاردستی با وسایل بازیافتی و در نهایت امضای طومار حفظ محیط زیست و جلوگیری از آلودگی هوا پایان بخش برنامه های تدارک دیده برای این مراسم بود.