تـسریع در ساماندهی رودخانه مرکزی با رویکرد ایجاد اولین خـیابان ساحلی

تـسریع در ساماندهی رودخانه مرکزی با رویکرد ایجاد اولین خـیابان ساحلی

فاز یک عملیات ساماندهی ، بهسازی رودخانه مرکزی آغاز شد.

کشفی مدیر منطقه دو شهرداری در این راستا افزود : طرح بهسازی رودخانه مرکزی با رعایت حفظ حریم شاهد اثرات مثبت آن خواهیم بود.

وی با تأکید بر این موضوع گفت : می توان از بروز مخاطرات طبیعی جلوگیری نمود و در مواقع غیر ضرور به عنوان مکانی مناسب جهت انجام ورزش های همگانی و پیاده روی مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو امید دهقانی زاده رئیس اداره فنی عمرانی منطقه ضمن تشکر از پیگیری های معاونت امور زیربنائی شهرداری یزد و فعالیت های شبانه روزی سازمان عمران شهرداری ، در این زمینه یاد آور گردید: استمرار بازدیدهای مسئولان ارشد استان از پیشرفت عملیات فاز 1 اجرائی احیای مسیل رودخانه یزد دلیلی برحسایست موضوع در مواقع بحرانی است و با تغییرات آب و هوایی ایجاد شده در کشور، می طلبد تا با تأمین اعتبار لازم و پشتیبانی دستگاه های اجرائی استان از شروع عملیاتی که توسط شهرداری یزد در این محور آغاز گردیده با تسریع  در روند اجرایی به اتمام رسد.

شایان ذکر است از ابتدای سال جاری تا کنون 400 متر از مسیر رودخانه مرکزی با نقطه شروع در بلوار دانشجو آغاز گردیده و فاز 2 آن نیز پس از جابجائی تأسیسات شهری به طول تقریبی 400 متر حد فاصل کوچه 41 تا 43 بلوار دانشجو از اوایل مهرماه خاکبرداری و آغاز به کار می کند که هزینه پیش بینی شده آن مجموعاً بالغ بر 50 میلیارد ریال  می باشد.