تـخریـب ساخت وسازهای غیر مجاز تــدبیری جدید درخصوص رعایت حقوق شهروندی

تـخریـب ساخت وسازهای غیر مجاز تــدبیری جدید درخصوص رعایت حقوق شهروندی

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو ، یک فقره رأی کمیسیون ماده صد مبنی بر تخریب ساختمان مسکونی واقع در خیابان کاشانی  اجرا گردید.

محمد سلمانی رئیس اداره اجرائیات  و اجرای احکام با بیان این که مالکین این منزل مسکونی بدون درخواست مجوز از شهرداری اقدام به ساخت و ساز کرده اند که رأی کمیسیون ماده 100 مبنی بر تخریب این واحد مسکونی صادر و توسط شهرداری اجرا گردید.

وی گفت : با هدف پیشگیری از تخلفات، ساخت و سازهای غیر مجاز و جلوگیری از سد معابر و نازیبایی‌های شهری، رعایت نکات ایمنی و همچنین آگاهی از قوانین حاکم بر شهرداری، این منطقه در نظر دارد به منظور آگاهی‌سازی و پیشگیری از ساخت وسازهای فاقد مجوز با نصب بنر در سطح منطقه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی کند. وی در پایان از شهروندان تقاضا کرد با رعایت ضوابط قانونی اقدام به ساخت وساز کنند زیرا توجه به ساخت و سازها‌ی اصولی ضابطه‌مند و رعایت قوانین شهرسازی، باعث حفظ کیفیت سیمای بصری شهر می‌شود.

مهندس کشفی مدیر منطقه دو در بازدیدی که به همین منظور انجام گرفت اظهار داشت برای آگاهی بخشی به عموم و پیشگیری از تخلفات ساختمانی مردم و ارتقاء آگاهی شهروندان با بیان اینکه در آراء ماده 100 بدوی و تجدید نظر اگر فردی بدون مجوز و عدم رعایت اصول فنی، بهداشتی و شهری ساخت و ساز کرده باشد اعضای کمیسیون می‌توانند حکم تخریب و قلع بنا را صادر کنند،

وی اعلام نمود: در صورت تصویب نهایی این رأی در کمیسیون به فرد ابلاغ و مهلتی داده می‌شود که ساخت و سازبدون مجوز خود را تخریب کند و در صورت عدم تخریب ملک توسط مالک شهرداری رأساً با حکم مقام قضایی می‌تواند اقدام به تخریب نماید.

وی با تأکید بر اینکه هر رأی تخریب که از سوی مراجع ذیربط صادر شود قابلیت اجرا دارد، گفت: برای احداث بنا بر روی بنای فاقد پروانه نیز باید مجوز شهرداری اخذ شود.