افـزایش کـیفیت سـاخت و ساز نتیجه تعامل شهرداری و سازمان نظام مهندسی

افـزایش کـیفیت سـاخت و ساز نتیجه تعامل شهرداری و سازمان نظام مهندسی

مدیر منطقه2 در دیدار با رئیس سازمان نظام مهندسی راهکارهای هماهنگی و ارتباط بیشتر بین شهرداری و سازمان را مورد بحث و بررسی قرار دادند و بر نقش این دو نهاد در ارائه بهتر خدمات به شهروندان تاکید کردند.

کشفی مدیر منطقه در این دیدار با اشاره به اهمیت جایگاه سازمان نظام مهندسی اظهار داشت نوع کار و حجم وسیع آن در حوزه های عمرانی می طلبد که همکاری و همیاری بین شهرداری و این سازمان بیشتر باشد تا با ارتباط دو طرفه بسیاری از کارها پیش برود.

وی ابراز امیدواری کرد: در سایه همدلی و تعامل شاهد شهری آباد و توسعه یافته تر درحوزه های مختلف خصوصا ساخت و سازهای ضابطه مند و بر پایه اصول ایرانی- اسلامی در سطح شهر باشیم.

در ادامه جلسه دکتر مهدی سالاری رئیس سازمان نظام مهندسی استان یزد ضمن خیر مقدم به حاضرین نقش شهرداری ها را در رعایت ساخت و سازهای مجاز مهم ارزیابی نمود و اظهار امیدواری کرد با ایجاد تعامل بین بخشی و نظارت این نهاد مردمی و سایر دستگاهها و سازمان های مرتبط بتوانیم از ساخت وسازهای  غیر مجاز که نما و منظر شهری و نیز امنیت جانی را به خطر می اندازند برخورد قانونی نمائیم.  

دکتر مهدی سالاری  تصریح کرد:  بر این باوریم تعامل نظام مهندسی و شهرداری موجب اتفاقات خوبی برای شهر خواهد بود که کمترین آن  توجه به دانش شهرسازی در انجام امور مربوط به صدور مجوزهای ساختمانی و در نهایت داشتن شهری مستحکم تر، زیباتر و ساخته شده بر اساس اصول و مقررات موجود خواهد بود.

وی با اظهار اینکه هدف ما ارتقا و توسعه پایدار شهر است، افزود: در چنین شرایطی با توسعه ارتباط میان شهرداری و نظام مهندسی و ایجاد فضای همدلی و همفکری می‌توانیم به این هدف دست پیدا کنیم.